Description
Savage 220 Slug Black 20ga 3in Bolt Action Shotgun – 22in – Redefine slug accuracy with the refreshed Savage 220. The bolt-action platform is built like a rifle with features including the user-adjustable AccuTrigger system and a button-rifled, 22-inch barrel. Oversized Bolt Handle Tough Synthetic Stock Receiver Drilled And Tapped With 1-Piece Rail AccuStock with AccuFit Technology
Specifications
| Gauge | 20 Gauge |
| Chamber | 3in |
| Capacity | 2+1 |
| Barrel Length | 22in |
| Lop | 13.75in |
| Finish | Matte Black |
| Stock | Black Synthetic |
| Weight | 7.34lbs |
| Action | Bolt Action |
| Color | Black |
| Hand | Right |
| Overall Length | 43in |
| Sights | None, One Piece Rail |






CZ SCORPION 3 PLUS MICRO 9MM 4.2" BARREL 20-ROUNDS M-LOK
Core 15 Scout M-Lok AR-15 .223/5.56, 16" Barrel, 15" M-Lok, Nitride BCG, 30rd Mag
LKCI Omega P12 12 Gauge Pump Shotgun 20" Barrel Black
Ruger American Rimfire Rifle 17 HMR
Arsenal AK47 SAM7SF 7.62x39mm, 16" Barrel, Milled Receiver, Folder, Black, 5 rd Mag