Description
Remington 870 Fieldmaster Blued 12 Gauge 3in Pump Action Shotgun – 23in – Features twin action barrels.
Specifications
| Gauge | 12 Gauge |
| Chamber | 3in |
| Capacity | 4+1 |
| Barrel Length | 23in |
| Finish | Blued |
| Weight | 8lbs |
| Action | Pump |
| Color | Black |
| Hand | Right |
| Overall Length | 43.25in |
| Product Line | 870 Fieldmaster |
| Stock Material | Synthetic |
| Type | Centerfire |






Mossberg SA-410 .410 Bore Semi-Auto Shotgun with 26 Inch Barrel
Savage M301 Turkey XP Bottomland 20 Gauge Single Shot Shotgun with Red Dot